Promocja lokalna Kaszub wciąż się rozwija

Jadąc na Kaszuby możemy nie tylko liczyć na przepiękne krajobrazy, doskonałe warunki do relaksu – tego aktywnego, jak i tego stawiającego na statyczną kontemplację przyrody – ale również, na cały szereg zabiegów funkcjonujących w ramach promocji lokalnej tego regionu. Dobrym przykładem są tu między innymi imprezy cykliczne organizowane przez najmniejsze z miast i gmin znajdujących się na mapie administracyjnej Kaszub. Weźmy chociażby takie Dni Kultury Gminy Gniewino, na które można liczyć każdego roku w pierwszym tygodniu grudnia.

Oprócz dobrej i różnorodnej zabawy oraz przepysznych degustacji potraw regionalnych, przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Gniewino, w programie imprezy znalazły się tutaj także:
– wystawy sztuk plastycznych, przygotowane przez lokalnych artystów, czy biorące udział w konkursach organizowanych dla regionalnych szkół,
– kiermasz z okazji Mikołajek,
– konkurs talentów,
– spektakle teatralne,
– występy taneczne,
i wiele innych atrakcji, które z mniejszą lub większą częstotliwością goszczą podczas tych kilku dni i promują lokalne wyroby, język, obyczaje i tradycję.

Rozwój promocji Kaszub idzie więc w dobrą stronę i to zarówno na poziomie poziomie mikro, jak i makro. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – bez względu na wiek, płeć, czy zainteresowania. Tutaj można naprawdę odpocząć i zwolnić, aby zmęczenie, jakie wywołuje w nas zgiełk miejski, na długo zostało na nami (najlepiej w gęstym lesie lub na dnie jednego z tutejszych jezior).

Dodaj komentarz